5 užitečných tipů jak využít 1000 litrové IBC nádrže

IBC nádrže se nemusí používat pouze v průmyslových aplikacích jako je skladování a přeprava různých tekutých nebo sypkých materiálů, ale mohou být také skvělým pomocníkem pro kutily a zahrádkáře. Zde je pět tipů, jak můžeze používat IBC nádrže na zahradě

1. Sběr dešťové vody

IBC nádrže mohou být vynikajícím způsobem, jak sbírat a ukládat dešťovou vodu pro zahradničení a zalévání rostlin. Nádrže můžete umístit pod střechu, kde budou shromažďovat dešťovou vodu z vašeho okapu a poté ji použijete pro zalévání celé zahrady, nebo třeba na umytí vašeho auta.

 IMG_8184 2

2. Vytvořte systém zavlažování

Pokud chcete mít ve své zahradě stabilní zavlažovací systém, můžete pomocí IBC nádrží vytvořit sestavy nádrží, které jsou napojeny na zavlažovací trubky. To vám pomůže udržet vaše rostliny hydratované, aniž byste museli trávit čas zaléváním ručně.

 

3. Nádoby na kompost

Pokud si vytváříte kompost, můžete použít IBC nádrže jako úložiště pro kompostování. Stačí umístit nádrže na vybrané místo a naplnit je organickým materiálem, jako jsou listy, tráva a zbytky jídla. Poté je nechte kompostovat a použijte výsledný produkt jako hnojivo pro vaše rostliny.

design-toteponics-diy-kit

 

4. Zásobárna na dešťovou vodu

Pokud máte přebytečnou dešťovou vodu, kterou nepotřebujete na zavlažování rostlin, můžete ji také použít k naplnění IBC nádrží a poté ji použít na plnění bazénů, splachování, užitkovou vodu nebo mytí auta.

 

5. Sklad na dřevo, nebo zahradní nářadí

Pokud máte zahradu, pravděpodobně máte i spoustu nástrojů, jako jsou hrábě, lopaty a sekery. IBC nádrže mohou být skvělým způsobem, jak je uspořádat a uložit, takže nebudou překážet. Stačí nádrže umístit na vybrané místo a uložit do nich zahradní nástroje, hračky a nebo také palivové dřevo. 

today 030 2

 

Vidíte že způsobů jak nádrže využít je opravdu mnoho a v kreativitě se meze nekladou. Tohle bylo pouze pár základní tipů ale existuje jich mnohem víc. 

v případě že budete na nádrže cokoliv potřebovat, můžete se na nás jako na specialistu obrátit. 

 

vodafree.cz